Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 13:00 Bu haber 156 kez okundu
 
Sultandağı kirazı Ankara Halk marketlerde yer alacak
Hisar Gazetesi Personeli Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal’ı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaret etti. Köksal; “Afyon Sultandağı bölgesinin kirazı son derece lezzetli kaliteli güzel bir kiraz.” dedi.
Yaşam Haberi


Hisar Gazetesi Sorumlu yazı işleri müdürü Selçuk Taşkın, dizgi operatörü Yurdanur Mergen ve köşe yazarı Esra Güleç ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Av. Burcu Köksal’ı ziyaret etti. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Köksal; “ Afyonkarahisar’lı kiraz üreticilerimize bir müjde vermek istiyorum.  Afyon Sultandağı bölgesinin kirazı son derece lezzetli kaliteli güzel bir kiraz. Hatta İngiltere kraliyet ailesinin de sofrasına giren bir kiraz. Biz kiraz üreticinin gerçekten para kazanmasını, emeğinin karşılığını almasını istiyoruz. Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş beyler görüştük. Mansur başkan bu konuda Sultandağı kirazının Ankara büyük şehir belediyesinde ki o halk marketlerde gerekli desteği sağlayacağını” belirti.

“ BELEDİYELERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ“

Afyondaki 4 Cumhuriyet Halk partisi belediyemizin arkasında daha geçtiğimiz hafta İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile dört belediye başkanımızla beraber gidip görüştük Sayın İmamoğlu da Dazkırı, Yeniçiftlik ve İhsaniye belediyelerinin ihtiyaçları ve projeleri için destekte bulunma sözü verdi. Bizlere bu konuda oda yardımcı olacak. Keza CHP kardeş belediyecilik sistemi var bu sistemde her Anadolu belediyesi büyük Şehirde bir belediyeyle kardeş belediye. Bizimde dört belediye başkanımızın kardeş belediye başkanları var. Mesela Yeşil çiftlik belediyesi Yeni Mahalle belediyesiyle kardeş. Afyondaki CHP belediyelerimize her türlü destek olmaya devam ediyorlar. İnşallah önümüzde ki yerel seçimde de bu dört belediyenin vermiş olduğu hizmetlerle ve büyük şehir belediyelerimiz ile tanıştıracağız. Millet olarak sarılmayı, el öpmeyi, tokalaşmayı seven bir ülkeyiz fakat kimin virüs taşıdığını bilemeyiz benim tavsiyem şu herkes kendisinde virüs taşıyormuş varmış gibi önlem almalı. Kişisel temizliğe çok önem verilmeli. Ücretsiz Maske dağıtılmasını bir kez daha dile getirmek istiyorum vatandaşlarımız geçim mücadelesi veriyor. Ücretsiz kolonya maske dağıtılmalı bunu devlet yapmalı. Üretimimizi kendimiz yapalım devlet bunu desteklemeli. Yerli üretimle beraber bunu alamayacak olanlara dağıtılmasını istiyoruz en başından beri bunu söylüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Sultandağı, kirazı, Ankara, Halk, marketlerde, yer, alacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 16.07.2020
Bugün
16° - 32°
Cuma
15° - 30°
Cumartesi
13° - 31°
Afyon

Güncelleme: 16.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:38
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:29
Yatsı
22:08
Arşiv Arama
Haber Yazılımı