301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:06 Bu haber 113 kez okundu
 
Suriye’lileri sınırda konaklatalım
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet İnkaya tarafından yapılan gerçekleştirilen basın toplantısında Yerel ve Ulusal gündem ele alındı.
Siyaset Haberi


İYİ Parti haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ilk olarak Eğitim Öğretime değindi. İnkaya:  “İktidar Eğitim konusunda dünya devletlerinden geride kaldığımız gibi ayrıca Türkiye sınırları içerisinde ki iller arasında da ilimiz LYS dediğimiz sınavda 60.cı sırada yer aldı. Bildiğiniz gibi Eğitim uzun soluklu bir iştir. Şimdi iktidar da eğitimde başarısız olduklarını kabul etmiş fakat bir çözüm bulamamışlardır. 1923’ten günümüze kazanılan bir takım alışkanlıkları dışlayarak dini eğitim yapıyoruz adı altında yeni bir yol aramalarından kaynaklanıyor. Biz diyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti Devlet’in de önce Öğretmeni kazanmalı. Öğretmen İmam Hatip değildir. Öğretmen Eğiten,Öğreten,hayata hazırlayandır. Öğretmen yetiştiren okulların çok önemsenmesi plan programların buna göre yapılması gerekiyor. Çok fazla akademik olmasına gerek yoktur.  Efsaneleşmiş Köy Enstitüleri Okulları gibi okullar kurulmalı. Öğrenciler kabiliyetlerine göre sınıflandırılmalı. Eğer bunları yapmazsanız öğrenci hiçbir konuda başarılı olamaz” diyerek sözlerine Suriye’liler sorunu ile devam etti.

Biz ırkçı değiliz

Suriyeliler sorununa da değinen İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ; “ Biz Suriyelilere karşı değiliz. Suriyelilere düşman da değiliz.  Biz İYİ Parti olarak diyoruz ki, sorunu sınırda bir yerde konaklatalım diyoruz. İstanbul’da Suriyelilerin yaptıkları mitinglerine bakın. Bu isyan ettiklerine işaret. Bu adamlar yarın ileri ki günlerde daha büyük sorunlar çıkaracaklardır” dedi.

Kurultay 3 Ağustos’ta

Yapılacak olan Kurultay hakkında bilgi veren İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya; “3 Ağustos 2019 İYİ Parti olağan üstü kurultayı var. Bu kurultay da üst kurul delegelerimiz bizim daha önceden Genel İdare Kurulu üyeleri arasında bir seçim yapacaklar. Genel İdare Kurulu üyelerimiz 80  kişiden 50 kişiye indirilme söz konusu. Burada birilerini dışlamadan ziyade çalışma kolaylığı olması ve istenilen zamanda toplansın diye alınacak bir karar. Partimizin büyümesi devam ediyor. Kurultay Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Spor ve Konferans salonunda yapılacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Suriye’lileri, sınırda, konaklatalım,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 09.04.2020
Bugün
- 12°
Cuma
- 15°
Cumartesi
- 16°
Afyon

Güncelleme: 09.04.2020
İmsak
04:57
Sabah
06:23
Öğle
13:04
İkindi
16:43
Akşam
19:36
Yatsı
20:56
Arşiv Arama
Haber Yazılımı