301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 10:47 Bu haber 110 kez okundu
 
T ve C harfleri Belediye tabelasına tekrar konulsun
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet İnkaya Afyonkarahisar gündemini ve Ulusal gündemi değerlendirdi. İnkaya kaldırılan T.C harflerinin tekrar yerine koyulması gerektiğini belirtti.
Siyaset Haberi


İlk olarak Afyonkarahisar’da ki trafik sorununa değine İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya; “Bildiğiniz gibi ilimize gurbetçi kardeşlerimizin tatile gelmesi ve artan araç sayılarından ötürü yollarımız da yetmemektedir. Ayrıca öyle noktalar var ki; biz onlara kırmızı noktalar diyoruz. Buralarda da denetimsiz trafik akmaya çalışıyor. Birinci kırmızı nokta Tekel Yokuşu dediğimiz, Türk Telekom ve PTT 'nin birlikte kullandıkları binanın Karaman Mahallesine giden yol, İkincisi Uzun Çarşı girişindeki ada. Buralar, çoğunlukta trafiğin tıkanmasına neden olan noktalardır, kilitlenen trafik uzun süre çözülememektedir. Afyonkarahisar Belediyesi olarak en acil çözüm bulunması gereken konu trafik konusudur” diyerek sözlerine Pazar alanları ve   yetişen ürünlerin pazarlanması konusu ile ilgili devam etti.

Soğuk ve Yağmurdan satıcılarda alıcılarda korunmalı

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ; “Bildiğiniz gibi Afyonkarahisar’ımızda hasat mevsimi, mayıs ayının sonlarında başlar, Eylül ayı bazen de Ekim ayında Krağı düşmesi nedeniyle son bulur. Belediye; Tüketiciyi korumak üreticiyi dedaha kazançlı hale getirmek için çalışmalar yapmalıdır. Mahalli ürünlerimizi (meyve ve sebzelerimizi )üreticiden, tüketiciye satabileceğimiz pazar yerleri (müstahsil pazarları )kurmalıdır. Sadece müstahsil olanlar buralarda perakende satış ta yapmalıdır. Bu pazarlar ilimizin farklı semtlerindehaftanın her günü kurulmalıdır. Bu işten hem üretici hem de tüketici memnun kalacaktır. Bu pazarlar da üzeri kapatılarak, insani ihtiyaçlar için (tuvalet, içme suyu, yiyecek içecek satıcıları)yerler ayrılıp hizmete sokulmalı. Yazın güneşten, kışın soğuk ve yağmurdan satıcılarda alıcılarda korunmalı.

T.C harfleri tabelalara tekrar konulsun

TC’nin tekrar tabelalarda yer alması gerektiğini belirten İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya; “Belediyemizin tabelalarından kimin nezaman söküldüğünü bilmediğimiz Türkiye CumhuriyetiDevleti'nin kısaltması olan T ve C harflerinin Belediyetabelasına tekrar konulmasıdır. T ve C harfleri Türkiye Cumhuriyeti 'nin kısaltmasıdır. Ne acı ki kendi devletimizin adının baş harflerini, halkın kuruluşuolan belediyenin tabelasına, konulup konulmamasını tartışıyoruz. Hâlbuki bunlar 2002 yılından önce olan şeylerdi. Devletimizin adını,  bırakın kamu kurum vekuruluşlarına yazmayı; Dağlara yazıyorduk dağlara. T.C harfleri’nin tekrar yerine asılması ,belediye meclis toplantısında Millet İttifakı ( İyi Parti ve CHP )meclis üyelerince, öneri olarak sunulmuştur” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: T, ve, C, harfleri, Belediye, tabelasına, tekrar, konulsun,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 25.02.2020
Bugün
-
Çarşamba
- 15°
Perşembe
- 12°
Afyon

Güncelleme: 25.02.2020
İmsak
06:09
Sabah
07:30
Öğle
13:16
İkindi
16:21
Akşam
18:52
Yatsı
20:08
Arşiv Arama
Haber Yazılımı