301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 11:37 Bu haber 58 kez okundu
 
Taşkınları TAMBİS’e Bildirin
Türkiye’deki tüm Nehir ve dere yataklarını mercek altına alacak Taşkın Arıza Müdahale ve Mekânsal Bilgi Sistemleri (TAMBİS) programı ile taşkın ve derelere müdahale durumlarını konumu, adresi ve resimleriyle anında bildirebilirsiniz. Uygulama hakkında bilgiler veren DSİ 18. Bölge Müdürü Mahmut Berber, herkesi TAMBİS’i kullanmaya davet etti.
Gündem Haberi


Asli görevlerinden birisi olan taşkınlarla mücadele için ülke genelinde binlerce tesisi inşa ederek vatandaşların hizmetine sunan DSİ, bu mücadele çerçevesinde teknolojinin son imkânlarını da kullanıyor. Son olarak vatandaşların kullanımına açtığı TAMBİS ile DSİ, taşkın öncesi, taşkın anında veya sonrasında vatandaşlardan veri akışını sağlamayı hedefliyor.

Doğru Yerde ve Doğru Kişiye Yapılan İkaza İhtiyaç Var

TAMBİS hakkında bilgiler veren DSİ 18. Bölge Müdürü Mahmut Berber: “Taşkınlarda can ve mal kaybını önlemek veya azaltmak maksadıyla doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kişiye yapılan ikaza ihtiyaç var. Devreye alınan bu sistemle yaşanan afetin gerçekleşme zamanı, konumu ve şiddeti hususundaki bilgiler ivedilikle elde edilebilecek, alınacak tedbirlerin içeriği, boyutu ve zamanlaması belirlenebilecek” dedi.

Sistem ile Fotoğraf Aktarılabilecek

Mobil uygulama TAMBİS’in nasıl kullanılacağına da değinen Berber: “Akıllı telefonlarda da kullanılabilen bu sistem ile afetin durumu hakkında bilgi verici nitelikteki fotoğraf ve açıklayıcı bilgiler mekânsal bilgi sistemine aktarılarak, vakit kaybedilmeden SMS ve e-posta ile alarm ekiplerine ve üst yönetime ulaştırılabilecek. TAMBİS’in mobil ve web uygulaması var. Vatandaşlarımız bu sistem ile taşkın, müdahale ve arızalara ilişkin ihbarda bulunabilecek ve ihbarının takibini yapabilecektir” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Taşkınları, TAMBİS’e, Bildirin,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.12.2019
Bugün
-4° -
Cumartesi
-5° -
Pazar
-
Afyon

Güncelleme: 06.12.2019
İmsak
06:26
Sabah
07:54
Öğle
12:54
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı