Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 11:07 Bu haber 83 kez okundu
 
Taytak; “Şeker Fabrikasında sistem bir türlü oturmadı”
Afyonkarahisar’da yaşanan tarım sektöründe yaşanan sıkıntıları meclis gündemine taşıyan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Afyonkarahisar’ımıza verilecek tarım desteklerinin, tesis kurulması için gereken teşviklerin, bir an evvel hayata geçirilmesini bekliyoruz” dedi.
Yaşam Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 2020 yılı merkezi yönetim bütçe kanun teklifi ve bağlı cetveller üzerine TBMM’de bir konuşma yaptı.

 “ŞEKER FABRİKASINDA SİSTEM BİR TÜRLÜ OTURMADI”

Afyonkarahisar’da yaşanan tarım ile ilgili sıkıntıları TBMM gündemine taşıyan Milletvekili Taytak, Şeker Fabrikasının özelleştirilmesinden sonra sistemin bir türlü oturmadığı ve haşhaş üreticilerinin yaşadığı sorunlara değindi. Milletvekili Taytak, “Değerli milletvekilleri, memleketim Afyonkarahisar’da yaşanan tarım ile ilgili konulara değinmek istiyorum. Malumunuz Afyonkarahisar Şeker Fabrikası özelleştirildi. Özelleştirildiği günden itibaren sistem bir türlü oturmadı. Şeker Fabrikası pancar alımları stoklama kapasitesinin altında kaldı, kantarlar belirlenen zamanda açılmadı, buna bağlı olarak pancarda fire arttı. Bu durum çiftçilerimizi mağdur etmiştir.  Haşhaş, diğer tarım ürünlerine göre, üreticisine daha fazla kazanç elde ettiren bir üründür. Çiftçiler bu sene haşhaş ekiminde çiftçi kayıt sistemi belgesi sebebiyle sorunlar yaşamıştır. Yapılacak değişiklikler çiftçiye, bir önceki ekim döneminde aktarılmalı ve çiftçilerimiz bir sonraki ekim dönemine ne yapacağını bilerek girmelidir. Afyonkarahisar önemli bir tarım bölgesidir. Hayvancılık, süt ürünleri, yumurta, kırmızı ve beyaz et tedariği, manda sütü ve manda kaymağı üretim alanlarında, Türkiye’nin öncü şehirlerinden birisidir. Afyonkarahisar’ımıza verilecek tarım desteklerinin, tesis kurulması için gereken teşviklerin, bir an evvel hayata geçirilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“FAİZ ORANLARI % 10’UN ALTINA DÜŞMELİDİR”

2020 bütçeden tarıma ayrılan 22 milyar lira ile tarımsal destek sağlanması sektöre çok faydalı olacağını belirten Milletvekili Taytak, “Hem Ziraat Bankası hemde Tarım Kredi Kooperatifleri faiz oranlarını %10’un altına çekmelidir” dedi. Taytak, “ Ülkemizin tarım alanı varlığı 22,6 milyon hektardır. Tarımda çiftçilerimizin en çok şikâyet ettiği konu girdi fiyatlarındaki artışın, üretim maliyetini yükseltmesidir. Bütçeden ayrılan 22 milyar lira ile tarımsal destek sağlanması sektöre çok faydalı olacaktır. Ayrıca, Ziraat Bankası borçlarının yapılandırılmasında faizler %10’un altına düşmelidir. Yine Tarım Kredi Kooperatifleri ilaç, gübre, tohum ve benzeri tarımsal ürünlerde faiz oranlarını %10’un altına çekmelidir. Ziraat, orman, gıda mühendisleri ve veterinerlerin istihdam sorunları çözülmelidir.  Gıda güvenliği sağlıklı ve kusursuz üretimi amaçlar. Geçen hafta iki yavrumuzu sağlıksız gıda ambalajları sebebiyle kaybettik. Yavrularımızın acılı ailelerine sabırlar diliyorum” diye konuştu.

“TÜRK MİLLETİ HER TÜRLÜ GÜÇLÜĞÜ YENECEK KUDRETE SAHİPTİR”

Hem içeride hemde dışarı da ülkemize ihanet edenlerle mücadele edildiğini söyleyen Taytak, “Bu millet Allah’ın izniyle her türlü güçlüğü yenecek kudret ve kuvvete sahiptir” dedi. Taytak, “Devlet olarak İran’dan gelen teröristi karşılayan siyasi partiler ile katil övücülere Nobel ödülü veren uluslararası Türk ve İslam düşmanları ile kandil’den emir alan belediye başkanları ile vatana ihanetle görevli FETÖ ile FETÖ’ye kucak açan Amerika ve Avrupa ülkeleri ile Sözde Ermeni soykırımını kabul eden ABD senatosu ile bu senato kararına karşı tüm meclis karşı bildiri yayınlarken bu karara alkış tutan ve bu milletin vergileriyle vekillik yapan HDP ile uluslararası servislere uşaklık eden medya mensupları ile yani topyekûn ihanet ile mücadele etmekteyiz. Bizi soykırımla suçlayanlar önce kendi tarihlerine baksınlar. Unuttukları şudur ki, bu vatanın bir de milleti vardır. Bu millet Allah’ın izniyle her türlü güçlüğü yenecek kudret ve kuvvete sahiptir. Bu milletin tarihi, başka milletler, başka ülkeler gibi 50-100 yıllık değildir.1000 yıldır buradayız. Cenab-ı Allah’ın izniyle sonsuza kadar da burada kalmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“2020 BÜTÇESİ DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin, devletinin ve güvenlik güçlerinin her zaman yanındadır” diyen Milletvekili Taytak, 2020 bütçesinin de devletimize ve milletimize hayırlara olması temennisinde bulundu. Taytak, “Milliyetçi Hareket Partisi, milli beka, milli kimlik, milli varlık, kardeşlik ve iç barışımızı ilgilendiren tüm konularda ve terörle mücadelede toplumsal huzur için her zaman Türk milletinin devletinin ve güvenlik güçlerinin yanındadır, destekçisidir ve duacısıdır. Bilge Türk liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin ifade ettiği gibi, Türkiye, kardeşçe yaşanan bir çiçek bahçesidir, ayrık otları ekerek çiçekleri kurutmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Türk milleti bir ve beraberdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 2020 bütçesinin devletimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Taytak;, “Şeker, Fabrikasında, sistem, bir, türlü, oturmadı”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı