Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 12:05 Bu haber 78 kez okundu
 
Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin Afyonkarahisar Şubesi kuruld
Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin (TÜRFAD), Afyonkarahisar şubesinin 02 Aralık 2019 tarihinde Afyon’da spor yaşamında futbola katkısı ile tanınan Süleyman GÜNEŞ’in başkanlığında Valilik onayıyla 4721 sayılı Türk Medeni Kanunun 94. Maddesine göre kuruluşu gerçekleşti.
Yaşam Haberi


Derneğin kurucuları arasında Hakkın Yeten (BJK Önceki Bşk. ve Yönetici), Ulvi Ziya Yenal (TFF Önceki Başkan, Gazeteci, Yazar, UEFA’da görev yaptı) ve Hasan Polat (TFF Önceki Başkanı) yer alıyor.

“Bu ailenin bir parçası olduk”

Dernek ile ilgili olarak yapılan açıklamada;”Türkiye Futbol Adamları Derneği, 1988 yılında Türk futboluna ve sporun gelişmesine yurtiçi ve yurtdışında değerli hizmetler vermiş olan futbol adamları tarafından kurulmuştur. Türkiye’de çeşitli illerde şubeleri bulunan derneğin amacı; futbolumuzun ve sporun önde gelen Bakan, Müsteşar, Bürokratlar, Kulüp Yöneticileri, Futbolcu, Hakem, Teknik Direktör, görsel ve yazılı spor medyasının temsilcilerinin oluşturdukları üyeleriyle birlikte güzide bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak futbol ve spor kamuoyuna faydalı olmaya çalışmaktadır. Dernek, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Manisa, Konya, Antalya, Samsun, Yalova, Düzce, Antalya, Gaziantep, Hatay, Malatya, Trabzon, Eskişehir, Elazığ illeri ile Akhisar ilçemizde kurulu Şubeleri ile amaçları ve tüzüğünde belirlenen spor ve futbolun bilinçli gelişimi yanında ve kamuoyunda sosyal ve eğitsel alanlarda fairplay davranış ve biçimi ile sporda etik değerlerin kazandırılması konularında ağırlıklı olarak faaliyetlerini maddi imkanlarının elverdiği ölçüde devam ettirmektedir. Son olarak ilimiz Afyonkarahisar’ da derneğin bir şubesini açarak, tüzüğünde belirtilen misyon ve vizyonunun gerçekleşmesine katkıda bulunmak maksadıyla, Türk Futbolunun bir paydaşı olan Hakemlerimiz ve gözlemcilerimizle birlikte bu ailenin bir parçası olduk. Derneğin bir parçası olmak için gerekli bilgiyi derneğimizin kurucu başkanı sayın Süleyman Güneş’ ten alabilirsiniz. Sizleri de derneğimizin bir parçası olarak görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Saygıyla kamuoyuna duyururuz” ifadeleri yer aldı. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Türkiye, Futbol, Adamları, Derneği’nin, Afyonkarahisar, Şubesi, kuruld,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
19° - 33°
Pazartesi
18° - 34°
Salı
18° - 35°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı