Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 11:14 Bu haber 127 kez okundu
 
Tutulmaz Bayat İlçesinde Muhtarlar ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Bayat ilçesinde merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi.
Haberi


 

Şehit Bahadır Özenç Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Bayat Kaymakam Vekili Mustafa Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürü Emin İpek, Su ve Kanal Hizmetleri Müdür Vekili İsmail Dağ, ilçe müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz toplantı öncesinde Bayat Kaymakamlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Kaymakam Vekili Mustafa Çelik’ten ilçenin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.Muhtarlar toplantısında öncelikle 31 Mart 2019 mahalli idareler genel seçimleri değerlendirildi. Vali Tutulmaz, Muhtarlık müessesi ve görevleri, kolluk birimleriyle işbirliği, taleplerle ilgili hiyerarşik silsilenin takibi, istek ve taleplerde fayda ve maliyet analizi, kamu görevlileriyle işbirliği ve denetim, kamu yatırımlarının takibi, taşımalı eğitim sistemindeki servis araçlarının denetimi, silahlı kutlamalar, köy ve mahallelerdeki metruk bina ve yapılar, içme suyu ve atık suyun yönetimi gibi konularda muhtarlara detaylı bilgiler verdi.

Çift Taraflı Elçilik Görevi Yürütüyorsunuz

Toplantıda konuşan ve yılda en az bir kez ilçelerde ve köylerde incelemelerde bulunduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün sizlerle bir arada olmak istedim. Bu toplantılarla hem tanışma, hem de ilçenin genel sorunlarını yerinde öğrenme imkânı buluyoruz. Bayat’ta muhtarlarımızın yüzde 75’i değişmiş. Bu açıdan yapacağımız bilgilendirmeler isabetli olacaktır.  Seçim mücadelesi geride kaldı. Artık sizler oy verene de oy vermeyene de hizmet etmeniz gereken kişilersiniz. Kapsayıcı olun. Mücadele bitti, hizmet bölümü başladı. Asayişin ve düzenin bozulmaması noktasında gayretli olalım. Seçimden kalan ikircikli tutum asayişi ve düzeni bozacaktır. Muhtarlar devletin vatandaşa, vatandaşında devlete karşı gözü kulağı konumundadır. Vatandaşın derdini devlete ileten kişilersiniz. Aynı zamanda devletin vatandaşa karşı ilettiklerini köylüye ulaştıran kişilersiniz. Çift taraflı elçilik görevi yürütüyorsunuz. Sorumluluğunuz yüksek. İlçelere ve köylere yapılan hizmetlerde hepimizin sorumluluğu var. Sizlerde bu hizmetlerin gözlemcisi, takipçisi olun. Yanlışlıkları takip edin ve gerekli yerlere bildirin. Kamu yatırımlarına yönelik olumsuz bir tablo var. Doğal afetlerde ilk yıkılan veya hasar gören yerler kamu binaları. Bu açıdan dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum. Kamu yatırımı milli servettir” dedi.

Bulunduğumuz Konumları Hizmet Odaklı Kullanalım

Vatandaşa değer verilmesi gerektiğini vurgulayan ve bizler vatandaşa hizmet için varız diyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Taşımalı eğitimde servis araçları önem arz ediyor. Servis araçlarını usulüne uygun mu değil mi?, Yanlışlığı var mı? Bunları takip edelim. Vatandaş bu çocukları devlete teslim ediyor. Bu noktada yaşanacak her türlü olumsuzluk kamu vicdanını rahatsız eder. Hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bizler vatandaşlara hizmet etmek için varız. Bulunduğumuz konumları hizmet odaklı kullanalım. Her zaman kullandığım bir yöntem var. Empati kurun. Vatandaşın gözüyle de bakabilin. Empati yanlış yapma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Vatandaşa değer verelim. Biz bir yerde hizmet veren kesimiz, diğer taraftan da birçok noktada hizmet alan tarafız. Bize nasıl davranılmasını 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Tutulmaz, Bayat, İlçesinde, Muhtarlar, ve, Vatandaşlarla, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
19° - 33°
Pazartesi
18° - 34°
Salı
18° - 35°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı