301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 12:39 Bu haber 284 kez okundu
 
Üniversite ile ortak çalışmak istiyoruz
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, hayırlı olsun ziyareti için gelen misafirlerini makamında kabul etti. Hisar Gazetesi adına gerçekleştirilen ziyarette ise gazete imtiyaz sahibi Hakan Dilek, Genel Koordinatör Selin Demirer yer aldı.
Siyaset Haberi


Ziyarette konuşan Hisar Gazetesi adına gerçekleştirilen ziyarette ise gazete imtiyaz sahibi Hakan Dilek; “ Afyon Kocatepe Üniversitesi ile ortak çalışmak istiyoruz. Çok yetenekli öğrencilerimiz var. Üniversiteler sosyal anlamda kentleri dönüştüren kurumlardır. Sizler ile birlikte ortak çalışarak hem gençlerimizin önünü açmak, hem de şehrimize daha büyük katkılarda bulunmak istiyoruz.” dedi

Biz gençler ve şehrimiz için çalışıyoruz

Hisar Gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Dilek, “bu şehir hepimizin gençlere ve genç beyinlere ihtiyacımız var. Bizler şehrimiz için çalışıyoruz. Gençlerimizde şehrimize önemli projeler ile katkı sağlayacaklar önemli olan Üniversite-Sanayi ve Üniversite- Şehir arasındaki bağların güçlü olmasıdır diyen Dilek; “kentlerin ve ülkelerin kalkınmasında üniversite – sanayi ve Üniversite- Şehir işbirliğinin önemli bir rolü olduğunu söyledi. Üniversiteleri kentin aklıdır.” Dedi.

AKÜ’de uzun yıllar görev yapıyorum

Çalışma yaşamına 1993 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) araştırma görevlisi olarak başlayan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise uzun yıllardır Üniversitede görev yapmaktayım. Üniversitemizi çok iyi bilen bir kişiyim. Kurucu bölüm Başkanı olarak atandığım sosyoloji bölüm başkanlığı görevininden sonra AKÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Rektör Danışmanlığı ve Sosyal Uygulamalar ve Araştırmalar Merkezi müdürlüğü görevlerini yürüttüm.” diyen Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Rektör Yardımcılığı görevini yürütürken Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 18 Nisan 2019 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne atandığını belirtti.

Üniversiteler şehrin kalkınmasında büyük rol oynuyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Üniversitelerdeki akademik zenginliğin kent ekonomisine değer katacak projelere öncülük edeceğini ve Afyonkarahisar’ı hedeflerine daha hızlı bir biçimde ulaştıracağını belirtti. Karakaş; “hedeflerimize ulaşabilmek adına Üniversitelerimizde üretilen bilgilerin sektörlerimize transferini sağlayarak küresel rekabette avantaj elde edebiliriz. İş Dünyası’nın Üniversitelerden etkin bir biçimde faydalanamayan kentlerin ve ülkelerin kalkınmalarının mümkün olmadığının bilincindeyiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Üniversite, ile, ortak, çalışmak, istiyoruz,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.06.2020
Bugün
- 18°
Çarşamba
- 19°
Perşembe
- 20°
Afyon

Güncelleme: 02.06.2020
İmsak
03:39
Sabah
05:27
Öğle
13:01
İkindi
16:55
Akşam
20:24
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı