Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 11:01 Bu haber 210 kez okundu
 
Vali Mustafa Tutulmaz il idare şube başkanları toplantısına katıldı
Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Fatih Serdar Köken, Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, Vali Yardımcısı Vekili Nurullah Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy ve kurum müdürleri katıldı.
Yaşam Haberi


Vali Tutulmaz toplantının açılış konuşmasında; “Afyonkarahisar gerçekten her geçen gün kendinden daha çok bahsettiren ve geleceğin en önemli şehirlerinden birisi olacaktır. Afyonkarahisar’ı hemen her alanda birlik ve beraberlik içerisinde daha iyi konumlara getirdik. Afyonkarahisar’ımızın ileride istihdam ortamı daha fazla ve daha çok kalkınabilen bir il olacağını hep birlikte görüyoruz. Önümüzdeki yıllar içerisinde Afyonkarahisar Türkiye' nin en gözde şehirlerinden birisi olacak. Bu yönde emin adımlarla ilerliyoruz. İlimiz yönetici ve idarecilerinin uyumlu bir şekilde çalışmasından sağlanan güç ve imkanlarının verimli kullanılması ile bu duruma gelindi. İlimiz aynı zamanda yapılan girişimler ile sanayi şehri olma yolunda da ilerliyor. Bu alandaki gelişme artarak devam edecektir. Afyonkarahisar’ da olmaktan ve burada çalışmaktan duyduğum mutluluğu ifade ederken emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Ekonomi programı yayınlandığı, belirtilen programa ve kurallara uyun”

Vali Mustafa Tutulmaz’ ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Aşağıdaki gündem maddeleri görüşüldü. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelik hükümlerinin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi. İlimiz merkez ve ilçelerinde kamu personelinin adli bir suça karışması durumunda Makama ivedi olarak bilgi verilmesi, 657 sayılı devlet memurları kanununun ve 4857 sayılı iş kanununun ilgili maddeleri gereği herhangi bir gecikmeye mahal verilmeden görevden uzaklaştırma ve idari tahkikat da dahil tesis edilecek işlemler ilgili amirlerce değerlendirilmesi ve sıralı amirlerce sürecin bizzat takip edilmesi.Yazışmaların resmi yazışmalarda uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik ve Valiliğimiz imza yetkileri yönergesine uygun olarak yapılması. Mesai saatlerine riayet edilmesi ve takibi. İlimizde salgın hastalıklara karşı gerekli tedbirlerin alınması. Bakanlığımızca hazırlanan “uyuma” uygulamasının uyuşturucu ile mücadelede etkin bir şekilde kullanılması için kamuoyunda farkındalık oluşturulması ve yaygınlaştırılması.Kamu harcamalarında Başbakanlık tasarruf tedbirleri genelgelerine uyulması, ekonomik sıkıntılardan dolayı yürütülmesi gereken tasarruf tedbirlerinin ön plana alınması gerektiği, bu yönde yeni ekonomi programı yayınlandığı, belirtilen programa ve kurallara uyulması ve kamuda yer kiralaması ve benzeri uygulamalar yapılmaması.

“Bürokratik işlemlerinin en aza indirilerek zaman kaybını önleyin”

Kurum ve kuruluşlara başvuran vatandaşların bürokratik işlemlerinin en aza indirilerek zaman kaybının önlenmesi, kurumlardaki iş akışının hızlandırılması, vatandaşın idari iş ve işlemlerini en kısa sürede sonuçlandırarak taleplerinin yerine getirilmesi, zorluk çıkartılmaması, herhangi bir sebeple talepler yerine getirilemiyorsa vatandaşa gerekçesi ile birlikte anlatılması ve kurumların hizmet standartları tablosuna riayet etmesi.Düğün, bayram, uğurlama ve spor müsabakaları gibi etkinliklerde havaya ateş açmayı önlemek için Bakanlığımızca hazırlanan “Mutluluğa Kurşun Sıkma” afişlerinin kurumlarda asılmasına devam edilmesi, ayrıca düğünlerde ateş eden kamu görevlisi olması durumunda kurum amirince disiplin yönünden işlem tesis edilmesi.Kış aylarına girilmesi sebebiyle gerekli tedbirlerin alınması (bina, araç, trafik, yol vs.) İl İdare Şube Başkanlarının gündem maddeleri ile ilgili görüş ve önerileri alınarak toplantı sona erdi. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Vali, Mustafa, Tutulmaz, il, idare, şube, başkanları, toplantısına, katıldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 11.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
16° - 30°
Perşembe
16° - 31°
Afyon

Güncelleme: 11.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:01
Öğle
13:08
İkindi
16:56
Akşam
20:05
Yatsı
21:32
Arşiv Arama
Haber Yazılımı