Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 11:27 Bu haber 218 kez okundu
 
Vali Tutulmaz alınan tedbirleri yerinde denetledi
Koronavirüs salgınıyla mücadelede Afyonkarahisar genelinde alınan tüm tedbirleri sıkı sıkıya takip eden Vali Mustafa Tutulmaz, herhangi bir olumsuz durumun yaşanması için alınan tedbirleri yerinde denetledi.
Yaşam Haberi


Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında otobüs ve uçakla yolculuk yapacak vatandaşlara İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Seyahat İzin Belgesi zorunluluğu getirilmişti. Bu kapsamda iller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, Valilikler ve Kaymakamlıkların koordinesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunuyor. Talebi uygun görülenlere “şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi” düzenleniyor.

Seyahat İzin Kurulu’nu Denetledi

Afyonkarahisar’da da bu çerçevede Şehirlerarası Otobüs Terminaline Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu ve seyahat edecek vatandaşlar için görev yapıyor. Vali Mustafa Tutulmaz, Seyahat İzin Kurulu’nun çalışmalarını denetleyerek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Tedbirlerin tizlikle uygulanması ve gereğinin yapılması noktasında da uyarılarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, herkesin kurallara ve devletin aldığı tedbirlere uyması ile salgın sıkıntısının bir an evvel çözüme kavuşacağını söyledi.

Tedbirlere Uyduğumuz Ölçüde Sağlıklı Kalırız

İçişleri Bakanlığı vatandaşların yoğun olduğu ve sosyal mesafenin en fazla ihlal edildiği yerlerden olan Pazar satış yerleri ile ilgili genelge yayınlayarak bu noktalarda da bir dizi tedbir uygulanmasına karar vermişti. Vali Mustafa Tutulmaz, alınan tedbirleri yerinde görmek amacıyla Mecidiye mahallesinde açılan cuma pazarını denetledi. Emniyet ve Zabıta ekiplerinden bilgiler alan Vali Tutulmaz, salgına karşı alınan tedbirlerin uygulanması ve sosyal mesafenin korunması hakkında talimatlarda bulundu. Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Tedbirlere uyduğumuz ölçüde sağlıklı kalırız ve bu virüsün daha fazla kişiye bulaşmasına engel oluruz. Lütfen zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım, sosyal mesafeyi koruyalım, temizlik ve maske kullanımı gibi Bakanlığın uyardığı konularda tüm önlemlerimizi alalım. Koronavirüsle mücadelemizde başarılı bir sınav verelim” dedi. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Vali, Tutulmaz, alınan, tedbirleri, yerinde, denetledi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 16.07.2020
Bugün
16° - 32°
Cuma
15° - 30°
Cumartesi
13° - 31°
Afyon

Güncelleme: 16.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:38
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:29
Yatsı
22:08
Arşiv Arama
Haber Yazılımı