301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 10:47 Bu haber 39 kez okundu
 
Vali Tutulmaz, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ağırladı
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti. İl genelinde alınan tedbirlerin istişare edildiği ziyarette, bu kapsamda yapılacak çalışmalar da konuşuldu.
Yaşam Haberi


Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmazı ziyaret etti.

Ziyarette Şehir’de alınan tedbirlerin istişare edildiği ziyarette, bu kapsamda yapılacak çalışmalar da konuşuldu. Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal; “Virüsler, damlacık ve temas yoluyla bulaşıyor. En önemli kural; ellerin sık sık yıkanması. Vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor.Lütfen panik yapmayalım. Bu virüsten korunma yöntemleri son derece basit ve uygulanabilir. Vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı'nın "Koronavirüs Riskine Karşı 14 altın kuralı"na uysunlar. Koronavirüs DSÖ ve Sağlık Bakanlığı tarafından damlacık, solunum salgıları, tükürük gibi ve temas yoluyla bulaştığı belirtiliyor. Gerek Sağlık Bakanlığı'nın gerekse DSÖ'nün sunmuş olduğu bütün acil durum planlarını çok iyi takip etmemiz gerekiyor. Aslında korunma yöntemleri son derece basit son derece anlamlıdır. Temasla bulaşmasını önlemek için vatandaşlarımız el hijyenine dikkat etmesi gerekir. Zaten Sağlık Bakanlığı bu konuda hummalı ve sıkı bir çalışma içerisinde. Bakanlık yurtdışından dönen vatandaşlarımızı 14 gün boyunca karantina alıyor. Bizde bu tedbirler karşısında Ak Parti Hükümetine destek veriyoruz. Bu süreç içerisinde bazı yerler güvenlik nedeniyle kapatıldı. Tabi ki bazı ekonomik sorunlar oluşmaya başlayacaktır. Ama Hükümet yetkilileri özellikle Ekonomi Bakanlığı bu konuda çözüm yolları bulacaktır” dedi.

HIFZISSIHHA MECLİSİ OLARAK GEREKEN TÜM TEDBİRLERİ ALDIK

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Afyonkarahisar Valiliği Hıfzıssıhha Meclisi olarak gereken tüm tedbirleri aldık. İl genelinde Koronavirüsüne karşı alınan tedbirler ile bundan sonraki süreçte izlenecek yol haritasına ilişkin önlemleri gözden geçirdik. Toplantıda özellikle Umre İbadetinden ve Yurtdışından Dönen Vatandaşların dönüşlerinden itibaren 14 gün süresince acil sağlık durumu dışında evden çıkmaması evden çıkmalarını gerektirecek sağlık şikâyetlerinde öncelikle 112 ve sağlık müdürlüğünün bildireceği numaraları mutlaka aramaları, bu 14 günlük süre boyunca ziyaretçi kabul etmemeleri ve 14 gün kuralı hakkında Sağlık müdürlüğünce hazırlanacak ilan metninin tüm belediyelerce ilanen ve ilçe müftülüklerince camilerde halka duyurulmasının sağlanması kararları aldık. Sağlık Bakanlığından geldiğini söyleyerek maske, önlük, koruyucu gözlük dağıtımı yapmak isteyen, Koronavirüs taraması ve bilgilendirmesi yapmak isteyen, Koronavirüse karşı evinizi dezenfekte edeceğini beyan edenlere karşıda dikkatli olmaları gerektiğini belirttik” ifadelerini kullandı. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Vali, Tutulmaz,, DP, Genel, Başkanı, Gültekin, Uysal’ı, ağırladı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.04.2020
Bugün
- 14°
Cuma
- 13°
Cumartesi
- 16°
Afyon

Güncelleme: 02.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı