Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 10:58 Bu haber 173 kez okundu
 
Veliler kitap okuyarak öğrencilere rol model olmalı
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Afyonkarahisar Gün FM Programının misafiri oldu. Yapılan programda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı birinci dönemi değerlendirildi.
Yaşam Haberi


 Program sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın;  “Dönem içerisinde bu yıl ilk defa uygulanan ara tatil, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Afyonkarahisar genelinde yürüttüğü projeler hakkında bilgiler verdi.

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Gün FM Programının konuğu oldu. Soruları yanıtlayan Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, ailelere yönelik düzenlenen kurslar ve eğitimler, veli ziyaretleri, kitap okumaya verilen önem, kütüphanelerin içeriğinin zenginleştirilmesi ve çoğaltılması, meslek liselerinin niteliğini arttırıcı faaliyetler, ilçelerde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri, kendin yap atölyelerinde yürütülen çalışmalar ile inşaat sürecindeki okul binaları hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.

Öğretmenlerin çok önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkat çeken Yalçın, sık sık okulları ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldiğini, öğretmen, öğrenci ve idarecilerin motivasyonlarının üst düzey olması için çalıştıklarını belirtti. Velilerin mutlaka eğitimin içerisinde aktif rol almasının gerekliliğine değinen Yalçın; "Velilerimizin kitap okuyarak öğrencilerimize rol model olmaları, çocuklarımızın eksikliklerinin belirlenmesi ve telafisi konusunda okullarımızla işbirliği yapmaları çok önemli" dedi.

Boşa harcayacak vakit yok

Ölçme Değerlendirme Merkezimizin çalışmaları ve 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Yalçın; " İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde öğrencilerimizin başarısı için yürüttüğümüz yoğun çalışmalara destek veren başta Afyonkarahisar valiliğimiz olmak üzere, tüm kurumlara, ajanslara, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum" dedi. Yayının son bölümünde öğrencilerimize seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Sevgili öğrencilerim hedefleriniz doğrultusunda boşa harcayacak vaktiniz yok. Planlı ve düzenli çalışın. Bol bol kitap okuyun. Sosyal etkinliklere yeteri kadar vakit ayırın. Birinci dönem sonunda eksiklerinizi belirleyerek telafi edin. Aile bireyleriniz ve akrabalarınızla hoşça vakit geçirin. Hepinize başarılar diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Veliler, kitap, okuyarak, öğrencilere, rol, model, olmalı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 10.08.2020
Bugün
17° - 31°
Pazartesi
17° - 31°
Salı
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
04:25
Sabah
05:59
Öğle
13:08
İkindi
16:57
Akşam
20:07
Yatsı
21:36
Arşiv Arama
Haber Yazılımı