Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 09:41 Bu haber 768 kez okundu
 
Yabancı uyruklu öğrencilerden yalçın'a ziyaret
Hamidiye Ortaokulunda öğrenim gören Afganistan, Irak ve İran uyruklu öğrenciler Okul Müdürü Nevzat Çakar, Müdür Yardımcısı Kadir Kaplan ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Ercüment İshak Ekinci eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın 'ı makamında ziyaret etti.
Eğitim Haberi


Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a eğitimleri ve uyumları için sağlanan tüm imkânlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Karakalem olarak çizdikleri İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın portrelerini takdim ettiler.Ziyaretleri hakkında bilgi veren Okul Müdürü Nevzat Çakar; "Yabancı uyruklu çocuklarımızın ülkemize kısa sürede uyum sağlamaları için okulumuz bünyesinde resim, drama, müzik ve sportif faaliyetler yürütmekteyiz. Öğrencilerimiz de Afyonkarahisar'da eğitim öğretim faaliyetlerini rahatça sürdürebilmelerine katkı sağlayan, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olan İl Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür etmek için portrelerini çizip hediye etmek istediler. Bu vesile ile ben de şahsım ve okulum adına her konuda yanımızda olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın'a teşekkür ediyorum" dedi.

“GEREKEN HASSASİYETİ GÖSTERİYORUZ”

Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Yabancı uyruklu öğrencilerimizin ülkemize kısa sürede uyum sağlamaları ve adaptasyon sürecini sorunsuz bir şekilde atlatmaları çok önemli. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Okul idareci ve öğretmenlerimiz de büyük katkı sağlıyor. Yabancı uyruklu öğrencilerimizin yeteneklerini arttırıcı sosyal aktivitelerin içerisinde yer alarak gayret göstermeleri bizleri mutlu ediyor"  dedi. HİSAR

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yabancı, uyruklu, öğrencilerden, yalçın'a, ziyaret,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
16° - 30°
Perşembe
15° - 30°
Cuma
15° - 30°
Afyon

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:01
Öğle
13:08
İkindi
16:56
Akşam
20:05
Yatsı
21:32
Arşiv Arama
Haber Yazılımı