301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 10:14 Bu haber 27 kez okundu
 
Yarım Elma Derneği Koronavirüs önlemlerini arttırdı
Afyonkarahisar Belediyesi Yarım Elma Derneği, yeni korona virüse karşı ülke genelinde alınan kararları göz önünde bulundurarak dezenfekte çalışmaları başlattı
Yaşam Haberi


Günde yaklaşım 500 kişinin ihtiyaçlarını gidererek yardım faaliyetlerini sürdüren Afyonkarahisar Belediyesi Yarım Elma Derneği vatandaşın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmaları yapıyor.

Amaçlarının gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak olduğunu kaydeden Başkan Öztürk, “Derneğimiz 2005 yılında kurulan bir dernek ve şu anda da faaliyetlerini iş adamları ve hayırseverler aracılığı ile yürütüyor. Biz ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit ettikten sonra 3-6 ay periyotlarda, eğer engelli ise sürekli olarak yardımda bulunuyoruz. Gıda, ihtiyaç maddeleri, giyecek ve yakacak yardımlarını ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz. Afyonkarahisar halkının verdiği zekât ve fitreleri burada değerlendiriyoruz. İhtiyaç sahibi olmayan hiçbir kişiye yardımda bulunmuyoruz. Bizler sadaka kültürüne karşıyız yani sürekli insanlara bakmak zorunda değiliz. İş bulana kadar, hastalığı geçene kadar ya da oğlu askerden gelene kadar insanlara yardım ediyoruz. Yardımsever Afyon halkına şimdiden teşekkür ediyorum. İhtiyacı olan aileleri mutlu istiyoruz, her türlü yardım ve desteğe hazırız” "ifadelerini kullandı.

“Dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık riskine karşı vatandaşların ve çalışanların sağlığını korumak için Yarım Elma Derneğimizi ilaçlama çalışması yaptık diyerek sözlerine devam eden Öztürk; “Toplum sağlığını düşünerek genel kullanım alanı olan Dernekte dezenfekte çalışmalar yapıldı. Gelen vatandaşlarımın ve  personelimizin iç ve dış mekan kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Koronavirüsün yayılmasını önlemek için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların dikkatle takip edilip kişisel önlemlerin alınması önem teşkil etmektedir.  Devletimizin ilgili kurumlarıyla sürekli olarak iletişim halindeyiz, yeni bir karar alınması durumunda bunları çalışanlarımız ve vatandaşlarımız ile paylaşacağız. Tedbirlerimizi en üst seviyede tutuyoruz. Paniğe kapılmadan yalnızca resmi açıklamaları dikkate alarak kişisel hijyen önlemlerini de ihmal etmeden bu süreci atlatacağımıza inancım tam. Çok ciddi bir salgın tehlikesiyle karşı karşıyayız. Tüm önlemlerimizi alarak ve bilinçli hareket ederek bu zor günleri en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Virüsün yayılmaması için sosyal mesafe koymamız zorunlu hale geldi. Halkımızı sağduyulu davranmaya ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya davet ediyorum” diye konuştu.

 “VATANDAŞLAR KİŞİSEL TEMİZLİĞİNE DİKKAT ETSİN”

Öztürk sözlerine şöyle devam etti; “Son günlerde koronavirüsü tüm dünyada gündemde. Biz de Derneğimizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak kullandığı bir alan burası veren el ile alan elin buluştuğu bir nokta. Bizde yaşanan bu olumsuz günlerde tedbirimizi elden bırakmamaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızda Sağlık bakanlığının koyduğu kurallara uysunlar lütfen. En önemli kural ellerin sık sık yıkanması önemli. Koronavirüsün DSÖ ve Sağlık Bakanlığı tarafından damlacık, solunum salgıları, tükürük gibi ve temas yoluyla bulaştığı belirtiliyor. Gerek Sağlık Bakanlığı'nın gerekse DSÖ'nün sunmuş olduğu bütün acil durum planlarını çok iyi takip etmemiz gerekiyor. Aslında korunma yöntemleri son derece basit son derece anlamlıdır. Temasla bulaşmasını önlemek için herkesin el hijyenine dikkat etmesi gerekir.  Vatandaşlarımız birbirine 1 metreden yakın yaklaşmasın” diyerek sözlerini tamamladı. Ali İhsan Döldöş Özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Yarım, Elma, Derneği, Koronavirüs, önlemlerini, arttırdı, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 07.04.2020
Bugün
- 12°
Çarşamba
- 14°
Perşembe
- 14°
Afyon

Güncelleme: 07.04.2020
İmsak
05:01
Sabah
06:26
Öğle
13:05
İkindi
16:42
Akşam
19:34
Yatsı
20:53
Arşiv Arama
Haber Yazılımı