Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Aralık 2019 - Cumartesi 10:34 Bu haber 687 kez okundu
 
“Yarışmalarına azami ölçüde katılın”
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlerimiz, Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürler ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürler İle Toplantı Gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi


İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan toplantıya Şube Müdürü Mustafa Koçak, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri, Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürleri ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri katıldı.

Okul Müdürleri ile yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek il merkezi ve ilçelerinde Mesleki ve Teknik Eğitimle ilgili yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirildi. 2023 Eğitim Vizyonu'nda Mesleki ve Teknik Eğitimin geliştirilmesine yönelik çalışmalar gözden geçirildi.

Toplantıda Şube Müdürü Mustafa Koçak gündem maddeleri hakkında bilgiler vererek Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün titizlikle üzerinde durduğu öğrenci devamsızlığının azaltılması için il çalışma planında yer alan etkinlikler hakkında bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Kimyevi ürünleri (Deterjan, Sıvı Sabun, Yüzey Temizleyici, Çamaşır suyu v.b.) ürettiğini ve satış aşamasında olduğunu, Mobilya Malzemelerinin ise Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ürettim aşamasına geçtiğini belirtti. İlçelerdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde de Döner Sermaye İşletmesi açılması ve ilçelerin şartlarına uygun alanlarda üretime geçilmesi için çalışmaların başlatılması gerektiğinin altını çizdi. Yalçın, Mesleğim Hayatım Portalının aktif kullanılması ve verilerin güncellenmesi gerekliliğini belirterek 2-3-4 Haziran 2020 de yapılacak olan Proje Yarışmalarına azami ölçüde katılımın sağlanmasını istedi. Her okuldan Patent - Marka - tasarım - faydalı model alanlarından en az biri için başvuru yapılmasının gerekliliği üzerinde durulan toplantıda, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2020/ 2021 eğitim-öğretim yılında 111 erkek kontenjanlı pansiyon binası ile birlikte eğitime açılacağı belirtildi. Dolayısıyla ilçelerde de okulun tanıtımı için çalışma yapılması kararlaştırıldı. Toplantı okul müdürlerinin dilek ve temennilerinin alınmasıyla sona erdi. Hisar

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Yarışmalarına, azami, ölçüde, katılın”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı