301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 09:56 Bu haber 55 kez okundu
 
YERKÜREYE SAYGI GÖNÜLLÜLERİ
Sompo Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özer Şimşek, "Yerküreye Saygı" projesinin yeni döneminde, "Yerküreye Saygı Gönüllüleri" hareketini hayata geçiriyoruz. İklim konusundaki aksiyonları gönüllüler ile birlikte ortaya koymayı hedefliyoruz. 2020 yılı ile birlikte artık 10 yıllık kritik bir dönemeçteyiz." dedi.
Yaşam Haberi


Sompo Sigorta'nın TEMA Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde yürüttüğü "Yerküreye Saygı" projesinin yeni dönem hedeflerinin paylaşıldığı toplantı, Sompo Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Özer Şimşek ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç'ın katılımıyla gerçekleştirildi. İklim krizi konusunda toplumsal ve bireysel farkındalık yaratma hedefiyle geçen yıl başlatılan "Yerküreye Saygı" projesinde yeni döneme girilirken, proje kapsamında Sompo Sigorta'nın 3 yıllık iş birliğine imza attığı TEMA Vakfı, 2020 yılında 30 ilde 12 bin 500 çocuğa ulaşmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile "İklimi Koru" eğitimlerine başladı. Eğitimlere ek olarak şimdi "Yerküreye Saygı Gönüllüleri" adıyla geniş bir gönüllülük hareketi başlatılırken, iklim gönüllülüğü konusunda topluma öncülük etmeyi amaçlayan Sompo Sigorta, "Yerküreye Saygı Gönüllüleri" hareketi ile yeni dönemde gönüllüleriyle birlikte birçok çalışma yürütecek.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR GELİŞTİRİLDİ

Yerküreye Saygı Gönüllüsü olmak isteyen herkes, mart ayı içerisinde yerkureyesaygi.org adresi üzerinden gönüllü başvurusunda bulunabilecek. Toplantıda projenin ilk yıl etkilerini değerlendiren Sompo Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özer Şimşek, "Yerküreye Saygı" projesinin başlangıcından bu yana geçen 1 yıl içerisinde, küresel ısınma ve iklim krizi konularında farkındalık yaratmak üzere son derece önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Şimşek, eğitim projesinin bu eğitim öğretim döneminde başlatıldığına işaret ederek, şunları söyledi: "Diğer yandan, bireysel hayatta yapılacak küçük davranış değişiklikleri sayesinde nasıl tasarruf edileceğini ve küresel iklim değişikliğinin etkilerinin nasıl azaltılabileceğinin anlatıldığı video serilerini projenin web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınladık. Projeye özel olarak hazırlanan ve iklim değişikliğinin dünyaya verdiği zararları konu alan klibi ile ön plana çıkan 'Sensin, Benim, Biziz Dünyanın Sigortası' adlı rap şarkısı ile geniş bir genç kitleye ulaştık. Sosyal medya üzerinden yaptığımız farkındalık çalışmaları ile 32 milyonluk bir erişim ve 34 milyonluk izlenme sayısı elde ettik. Proje çatısı altında bu çalışmaları yürütürken, küresel iklim değişikliğinin yol açtığı hasarları da koruma altına alan Türkiye’nin ilk 'İklim Sigortası'nı da Sompo Sigorta olarak hizmete sunduk." İklim sigortası kapsamında 6 ayda 1500 satış adedine ulaştıklarını dile getiren Şimşek, "200 TL'lik prime karşılık gelen teminat 10 bin TL, 300 TL civarında bir prim var o da 20 bin TL'lik bir teminat için. Burada iki tip teminatımız var. Burada hedefimiz, 2020 yılı için 5 bin adedin üzerine çıkmak istiyoruz, ilerleyen yıllarda daha da artacak." bilgisini verdi.

"2020 YILI İLE BİRLİKTE ARTIK 10 YILLIK KRİTİK BİR DÖNEMEÇTEYİZ"

 Bireysel "bir şey yapmama" halinin, iklim değişikliği ile mücadelenin önündeki en büyük engel olduğuna işaret eden Şimşek, sonuçların kendilerine daha fazlasını yapma cesareti verdiğini bildirdi. Şimşek, "Yerküreye Saygı Gönüllüleri" hareketi ile projenin genişletileceğine dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "İklim konusundaki aksiyonları gönüllüler ile birlikte ortaya koymayı hedefliyoruz. 2020 yılı ile birlikte artık 10 yıllık kritik bir dönemeçteyiz. Tüm insanlığı tehdit eden bu problem karşısında elbette hükümetler, özel şirketler ve sivil toplum dünyasının tüm dünyada kararlı inisiyatifler üstlenerek bu alanda hızla aksiyona geçmeleri gerekiyor. Ancak Sompo Sigorta olarak bizler, bireylere de hala önemli görevler düştüğüne inanıyoruz, çözümün bireysel aksiyonlardan bağımsız olarak değerlendirilemeyeceğine inanıyoruz.

Çünkü iklim değişikliği riskini, bu bireysel 'bir şey yapmama' hali nedeniyle, müdahalede geç kalınan bir kriz haline bireyler olarak bizler getirdik. Bu nedenle birey olarak hiçbir şey yapmamanın da iklim krizi ile mücadele önündeki en büyük engellerden olduğunu görüyoruz. 'Ben mi kurtaracağım koca dünyayı' demeyip, hemen, şimdi harekete geçecek herkesi yanımızda görmek istiyoruz." AA

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: YERKÜREYE, SAYGI, GÖNÜLLÜLERİ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 06.04.2020
Bugün
- 14°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 13°
Afyon

Güncelleme: 06.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı