Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 10:25 Bu haber 98 kez okundu
 
Yerli ve milli olmak için Türkiye büyük bir aşama kaydetti
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet Kocacan Tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında Afyonkarahisar gündemi ve Türkiye gündemi değerlendirildi.
Yaşam Haberi


İl Başkanı Mehmet Kocacan yerel ve ulusal gündemi değerlendirdi. Basın toplantısına İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gün’de katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Yerli malı haftası nedeniyle yerli ve milli ürünlere sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Başkan Mehmet Kocacan, yerli üretime ağırlık verildiğinde ihracatta önemli seviyeye geleceklerini ifade etti. Başkan Kocacan, “Yerli Malı Haftası nedeniyle ilimiz genelinde bazı kutlamalar yapılmaktadır. Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır. Vatandaşlarımız yerli ve milli olan ürünlere sahip çıkmalıdır. Yerli ve milli üretime gereken desteği ve hassasiyeti gösterdiğimiz zaman ihracatta da önemli bir seviyeye geliriz. Yerli ve milli üretimde, sanayi ve teknolojiyi ileri safhaya taşıyabilirsek, buna tarım ve hayvancılığı da eklemek şartıyla ihracatta belirli bir seviyeye gelmemiz mümkün olur. Hala daha saman ithalatı yapılırken, hayvan ithali yapılırken yada slaj ve buğday gibi genetiği bozulmuş ürünlerle ithalat yapıyorsanız. İşte bizim ülkemizin ekonomisine en büyük darbeyi sağlık sorunları ile karşı karşıya gelirsiniz. Yerli ve milli olmanın bilinci ile savunma sanayisi de dahil olmak üzere son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti büyük bir aşama kaydetmeye çalışıyor” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI İLE OYNAMASININ HAKKI YOKTUR

İl merkezinde ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde bulunan baz istasyonlarının insanların sağlığını tehdit ettiğini belirten Başkan Kocacan, baz istasyonları konusunda yetkililerin gerekli tedbirleri alması gerektiğini ifade etti. Başkan Kocacan, “Afyonkarahisar merkezde Dumlupınar Mahallesinde bir apartmanda mülkiyeti kendinde olduğu için baz istasyonu kuran yetkililerle bir anlaşma yaparak hiç kimsenin izni alınmadan apartmanın çatısına baz istasyonu konulmuştur. Bu baz istasyonları insanların yoğun yaşadığı yerlerde olması sağlık açısından sıkıntılı sonuçlar doğurmaktadır. Başta kanser hastalığı olmak üzere birçok hastalığa sebep olmaktadır. Dumlupınar Mahallesinde çok yoğun bir nüfus bulunmaktadır. Hatta burada okullar bile mevcuttur. Baz istasyonunun kaldırılması konusunda suç duyurusunda bulunacağız. Buradan Valimiz Mustafa Tutulmaz’a seslenerek bu baz istasyonunun daha uygun bir yere kaldırılmasını talep ediyoruz.  Baz istasyonunun kurulmasına izin veren kişinin maddi destek alıyorum diye vatandaşlarımızın sağlığı ile oynamasının hakkı yoktur. Baz istasyonun kurulması noktasında yetkililerimizin biraz daha hassa olmalarını istiyoruz” diye konuştu. Ali İhsan Döldöş

 

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Yerli, ve, milli, olmak, için, Türkiye, büyük, bir, aşama, kaydetti,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 08.07.2020
Bugün
20° - 34°
Perşembe
19° - 30°
Cuma
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı