Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 10:26 Bu haber 83 kez okundu
 
Yöresine değer veren kategoride Afyonkarahisar ikinciliği aldı
TOOB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Batı Akdeniz Bölge Toplantısına katıldı. toplantıya Afyonkarahisar’ın yanı sıra Burdur ve Isparta illerinden kadın girişimciler de yer aldı.
Yaşam Haberi


Batı Akdeniz ilk bölge toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya TOOB Afyonkarahisar Kadın Girişimci üyeleri de eşlik etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Bölge Toplantısı, TOBB Antalya KGK Başkanı ve Batı Akdeniz Bölge Temsilcisi Serap Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde; Antalya, Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar KGK İcra Kurullarının katılımıyla Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti. TOBB bünyesinde faaliyet gösteren Antalya KGK İcra Komitesi tarafından kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve desteklenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında ‘2019 Batı Akdeniz’in Fark Yaratan Kadın Girişimcileri’ Yarışması düzenlendi. 4 kategorideki bu yarışmanın Jüri Değerlendirme Toplantısını gerçekleştirildi. “İş Fikrinde ve Dijital Dönüşümde Kadın”, “Girişimcilikte ve Sosyal Girişimcilikte Kadın”, “Kültür Sanat Girişimciliğinde Kadın” ve “Yöresine Değer Kazandıran Kadın” kategorilerinden oluşmuştu.

AMACIMIZ KADINLARI İŞ DÜNYASINA KAZANDIRMAK

Toplantıda ayrıca KGK’ların bölgesel faaliyetleri ve işbirliği ele alındı. TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berna Tokman; “ Gerçekleştirdiğimiz toplantı ilk bölge toplantısıydı. Ortak yapılacak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Birde Batı Akdeniz fark yaratan kadınlar yarışması yapılmıştı. Afyonkarahisar’dan bu yarışmaya iki arkadaşımız katılmıştı. Bu yarışmada 4 kategori vardı, yöresine değer veren kategoride Afyonkarahisar ikinciliği aldı.  Katılan yarışmacılarımızın jüri değerlendirmesini yaptık Jüri kısmında İl Başkanlarımız vardı. Hepside alanlarında uzman akademisyen arkadaşlarımızdı. Amacımız, kadınları, gençleri ve engellilerimizi iş dünyasına kazandırarak, girişimcilik bilincini aşılamak için faaliyetler gösterdiklerini belirtirken özellikle de kadınların istihdamını arttırmak” dedi.

“Kadınlarımız  iş hayatına enerji katıyor”

 Kadınlar’ın iş hayatına enerji kattığını belirten Tokman; “ Çünkü kadınlar yeniliklere açık, organizasyon ve analiz yeteneği yüksek olan kişilerdir. Kadınlarımız iş hayatında ekonomiye yeni bir enerji ve dinamizm katıyor. Kadın işsizliği sorununun çözümü için Afyonkarahisar’da eğitimler ve seminerler veriyor, paneller düzenliyoruz. İş hayatına atılmak isteyen tüm kadınlar bu eğitimlere katılabilir. Ayrıca gelişmiş bir toplum olmak için kadınlarımız sosyal hayata, üretim süreçlerine siyasetten spora, sanattan iş dünyasına karar mekanizmalarında daha fazla yer almalılar. Bunun çözümünün kadınlarımıza özgüven kazandırma ve eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Kadınlara yol göstermeyi amaçlıyoruz” dedi. Batı Akdeniz Bölge Toplantısına TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berna Tokman’ın yanı sıra Arzu Duman, Mesude İntepe, Nilgün Yıldırım,Pınar Demirdağ, Mukedder Uluışık’ta eşlik etti.  Selçuk Taşkın özel

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Yöresine, değer, veren, kategoride, Afyonkarahisar, ikinciliği, aldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 08.07.2020
Bugün
20° - 34°
Perşembe
19° - 30°
Cuma
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı