Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 10:36 Bu haber 83 kez okundu
 
“Yurdumuza gelen mülteciler sorunlar çözülemedi”
İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet İnkaya 23.Aralık. 1930 yılında Genç Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun daha 7. Yılında,’’ din elden gidiyor’’ diye siyasi ayaklanma çıkaran güruhlar, Öğretmen olan ve askerliğini asteğmen olarak yapan Mustafa Fehmi Kubilay ı şehit etmişlerdi” dedi.
Haberi


İnkaya; “Bu olay Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak düşmüştür. İzmir ili Menemen ilçesinde yaşandığından da menemen olayı diye anılır. Kubilay ve onunla şehit olanların ruhları şad olsun. Mekânları cennet olsun 22 Aralık 1914-17 Ocak 1915 tarihlerine Sarıkamış Harekâtında şehit olan kahraman atalarımıza da Allahtan rahmet dileriz” ifadelerine yer verdi.

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. Başkan İnkaya;  Suriye’den, Irak tan, Afganistan’dan yurdumuza gelen mülteciler sorunlar çözülemedi. Ordumuz vatanımızın güvenliğini sağlamak için sınır ötesi harekâtlar yaptı, çok sayıda şehitler verdik. Tüm şehit kardeşlerimize Allahtan rahmet dileriz. Gazilerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Onlara da acil şifalar dileriz” dedi.

Eğitimde daha gerilere düştük

İnkaya sözlerine şöyle devam etti; “ Bu yıl enflasyon son yılların en yüksek rakamlarını gördü. Hayat pahalandı. Elektrik, su, doğalgaz, benzin, mazot, v.b ana ihtiyaç ürünlerine yüksek zamlar geldi. Bu yıl kadına şiddet, cinayet, kumar, haciz, iflas olayları daha çok artış gösterdi. Faiz, altın, Amerika ve Avrupa paralarının da , değerleri yükseldi. Geleneklerinden ve Türk adetlerinden ötürü, düğünlerde altın takmak zorunda olanlar sıkıntılar çekiyor. 2019 Yılında Eğitimdeki başarısızlığımız devam etti.  Eğitimde dünya devletlerinden biraz daha gerilere düştük. Hesapsız harcamalardan ötürü, Ülkemize yazık oluyor” ifadelerine yer verdi.

Fazla yolcu bindirme sorunu çözülmeli

2020 yılında Afyonkarahisar’da Trafik sorununa çözüm bulunmalı diyerek sözlerine devam eden İnkaya; Milli Eğitimde başarıyı arttırmak için yapılan çalışmalar yeterli olmadı. Jeotermalle ısınma ile ilgili çalışmalara başlanamadı. Erenler mahallesindeki üniversite öğrencilerini şehir merkezine çekme konusunda hiçbir çalışma yapılmadı. Şehir içi taşımada mesainin başladığı 07.00-09.00 saatlerinde fazla yolcu bindirme sorunu çözülemedi. Küçük sanayi bölgelerimizde çevre temizliği tertip ve düzen sağlanamadı. Şehir içi, basit raylı sistem kurulamadı” diyerek sözlerini tamamladı.

Hamza Yılmaz

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Yurdumuza, gelen, mülteciler, sorunlar, çözülemedi”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
19° - 33°
Pazartesi
18° - 34°
Salı
18° - 35°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı