301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 10:03 Bu haber 32 kez okundu
 
Zafer Teknopark yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti
Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi (Zafer Teknopark A.Ş.) Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
Yaşam Haberi


Gerçekleştirilen toplantıda ilk konuşmayı yapan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Zafer Teknopark’ın kurulduğu günden bugüne hem Afyonkarahisar için hem de Uşak için önemli bir değer haline geldiğini ve AKÜ ile Uşak Üniversitesinin örnek bir ortaklık sergilediğini ifade etti.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise Zafer Teknopark bünyesinde yürütülen çalışmaların hem Türkiye için hem de bölgesel kalkınma için büyük önem arz ettiğini ifade etti. Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Uşak Üniversitesinin birlikte yürüttüğü çalışmalardan çok memnun olduğunu dile getiren Karakaş, yapılan çalışmalar ile Afyonkarahisar ve Uşak illerinde önemli bir iş birliğinin kurulduğunun altını çizdi.Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir ise Zafer Teknopark’ın yapılan araştırmalar ile AR-GE, yazılım, sağlık, gıda ve tarım gibi alanlarda çalışmalar yürüttüğünü ve bu çalışmaların KOSGEB destekli olduğunu belirtti. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından toplantı, dilek ve temennilerin sunulması ile sona erdi. Toplantının ardından Zafer Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Uşak Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Uşak Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden teknopark binasını ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldılar. Uşak Üniversitesi Sosyal Tesislerde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısına Zafer Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Uşak Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili Süleyman Karakuş, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Bekir Yeşilay, Afyonkarahisar OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Ramazan Gündağ, Afyonkarahisar Enerji ve Dehşetiler Makine Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yurter ve diğer üyeler katıldı. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Zafer, Teknopark, yönetim, kurulu, toplantısı, gerçekleşti,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 05.04.2020
Bugün
- 17°
Pazartesi
- 15°
Salı
- 11°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı