301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 10:33 Bu yazı 52 kez okundu
 
YAŞAM HARİTASI
Neval Kütük
 
 

Yaşam akışı gizemli ve değişkendir, değişkenlik de devamlılıktır . Devamlı ve sürekli olan şeyler sürekli değişir Plansız yaşam keyiflidir, yaşamı güvenceye alamazsınız. Yaşam risk içerdiği zaman doya doya yaşanır.

Aynı yaşam akışında iki kere olamazsınız o yüzden fırsatları iyi yakalamak ve her anın tadını çıkarmak gerekir. Bunun için gözlemci olmak ve farkında olmak gerekir. Yaşam akışı dalgalı ve sürprizlerle doludur. Yaşam yolculuğunun güzelliği macera dolu olmasıdır. Bu akış müzik, dans, şiir ile doludur.

Yaşamda güvence arayanlar yaşamın güzelliğini göremezler ve hiçbir şeyi merak etmezler. Merak kaybolduğunda yaşamın anlamı da kaybolur . Kişi yaşayan ölüye dönüşür. Merak, gerçek yaşamın başlangıcıdır. Yaşam akışı, yaşam gizemini yaşatır.

Yaşamı elde etmenin yolu hazır reçetelerden geçmez, hazır cevaplar gerçek mutluluğa ulaştırmaz. Güvenli bir yaşam kalıbı yoktur. Yaşamı belli kalıba sokamazsınız, gerçek dışı öğretilerle dolu yaşam ölüdür. Önemli olan gerçekdışı kalıpları kırmaktır. Artık özgürce yaşamanın zamanı gelmiştir, yaşamı özgürce yaşamak için gerçek dışı ideolojilerden, öğretilerden uzak kalmak gerekir.

Dünya Değişim Akademisindeki Değişim Sanatı teknikleri ile ikinci kez doğumu yaşayabilir ve özgürleşebilirsiniz. Böylece eski sıkıcı yaşamdan kurtulabilir ve yepyeni ufuklara yelken açabilirsiniz . Yaşamın kanatlarını takarak özgürce uçabilirsiniz. Yaşamsal potansiyellerinizi uyandırmak için size dayatılan inançlarını, prangaları kırın. Yaşamınızın değerini bilin. Zekanın uyanması, aynı hataların tekrarlanmamasını sağlar.

Yaşamdan ders alan kişi, hatalarını görür ve aynı hataları yapmaz. Yaşamdan bir şeyler öğrenmek için farkındalığınızı geliştirin ve başkasından ödünç alınmış yaşamı yaşamayın. Bir başkasının anlayışı size uymaz. O zaman yaşam, bir taklide dönüşür.

Yaşamı elde etmek için yaşama aşık olmak gerekir. Yaşama sessizlik dolu gözlerle bakın ve yaşamla sözsüz bir bağlantıya geçin. Sizinle yaşam arasında kelime yoktur.

Yaşama aşık olmak ile birine aşık olmak farklıdır. Birine aşık olduğunda ona ihtiyaç duyarsınız aşkı da onu elde etme aracı olarak kullanabilirsiniz. Fakat yaşama insan zaten sahiptir.
İnsan aşık olduğu kişiye sahip olunca aşk da gider. Oysa yaşam aşkı bambaşkadır. Yaşama bir kez aşık oldunuz mu o aşk asla bitmez. Yaşama aşık olmak için başkalarının yaşamla ilgili sözlerini umursamamak gerekir. Yaşamla ilgili yapılan tüm açıklamalar yaşama aşık olmayı engeller.

Yaşamın gizemini yaşamak için aklı değil kalbi kullanın….

 

 
Etiketler: YAŞAM, HARİTASI,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 09.04.2020
Bugün
- 12°
Cuma
- 15°
Cumartesi
- 16°
Afyon

Güncelleme: 09.04.2020
İmsak
04:57
Sabah
06:23
Öğle
13:04
İkindi
16:43
Akşam
19:36
Yatsı
20:56
Arşiv Arama
Haber Yazılımı